O čem koučink vlastně je?

Koučink provází klienty k aktivnímu připouštění možnosti, že pouze oni sami rozhodují o svém životě, že neexistuje osud, že po rodičích dědíme prostřednictvím genům pouze podobu, ale nedědíme naše vlastnosti a že právě tyto vlastnosti a hlavně způsob myšlení rozhodují o tom, zda si v praktickém životě umíme poradit s každou situací ve zdraví, spokojenosti a s dobrými vztahy s ostatními.

Podstatu koučinku nejlépe vystihli lidé, kteří sice koučové nebyli, ale byli to lidé moudří.

Posuďte sami:

  • "Máš-li se rozhodnout mezi lepším, i když na tom proděláš, a horším, co Ti přinese prospěch, rozhodni se správně" - Arnošt Lustig.
  • "Nikdo nedělá větší chybu, než ten, kdo neudělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné - Edmund Burke.
  • Intuice je posvátný dar, racionální mysl je věrný sluha. Vytvořili jsme společnost, která ctí sluhu a zapomněla na svůj dar - Albert Einstein.
  • Nejdůležitější otázka, kterou si můžeme položit, zní: je k nám tento vesmír přátelský? - Albert Einstein. Velký fyzik jistě nemyslel jen na makrokosmos (vesmír), ale i mikrokosmos, tedy nás samotné. Zásadní otázka tedy zní. Jsme k sobě přátelští my sami?

Napište mi